1 Saat içerisinde hacizlerinizin kaldırılıp dosyanızın kapatılması için hemen iletişime geçiniz.

İcra Borcuna İtiraz Nasıl Yapılır?

İcra borcuna üç şekilde itiraz edebilirsiniz:

-Yetki itirazı, o icra dairesinin yetkili olmadığını ve takibin yetkisiz icra dairesinde başlatıldığını düşünüyorsanız yetki itirazı yapmanız gerekmektedir. İcra Kanunu’ndaki düzenleme ile yetkili icra dairesi borçlunun yerleşim yeri icra dairesidir ancak icra borcunun konusuna göre diğer kanunlardaki hükümlere de bakılmalıdır. Yetki için itirazda ulunmazsanız artık yetkisiz icra dairesi yetkili olur.

-İmzaya itirazı, alacaklı takibin dayanağı olarak altında sizin imzanız olduğunu iddia ettiği bir belge sunuyorsa ve o imza size ait değilse imzaya itiraz edebilirsiniz. İmzaya itiraz ayrıca ve açıkça icra dairesine yapılmalıdır.

-Borca itirazı, eğer o kişiye karşı hiç borcunuz yoksa veya varsa ancak ödediyseniz bu açıklamaları içerir bir dilekçe ile ilgili icra dairesine yapabilirsiniz.

İcra alanında uzman avukatlarımız tarafından mağduriyet yaşadığınız hakkınızda açılmış icra takibine ilişkin usulüne uygun borca itiraz dilekçesi hazırlanıp yetkili icra dairesine teslim etmeniz neticesinde hakkınızda açılmış olan icra takibinin durması sağlanmış olacaktır. Ücret ise yapılacak işleme göre görüşme neticesinde belirlenecektir.

HEMEN ARA WHATSAPP